Podpisanie porozumienia z Siedleckim Centrum Onkologii

Podpisanie porozumienia z Siedleckim Centrum Onkologii.  Krótsza ścieżka leczenia pacjenta.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach, Andrzej Szewczuk  podpisał aneks do porozumienia o współpracy z Centrum Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach. Podpisanie dokumentu odbyło się 19 marca w siedzibie Szpitala. W imieniu siedleckiej placówki dokument podpisali, Mariusz Mioduski i Tomasz Araszkiewicz, Członkowie Zarządu w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim.

W spotkaniu, podczas którego omówiono szczegóły współpracy, uczestniczyli również: dyrektor Siedleckiego Centrum Onkologii dr hab. n. med. Lubomir Bodnar, starosta siemiatycki Marek Bobel, zastępca dyrektora siemiatyckiego szpitala , dr n. med. Lech Hackiewicz oraz  koordynatorzy oddziałów i lekarze z obu placówek.

Dokument wprowadza zmiany w porozumieniu  z końca ubiegłego roku. Według nowych regulacji, lekarze Siedleckiego Centrum Onkologii będą zobowiązani do udzielania konsultacji z zakresu onkologii i chirurgii onkologicznej w przypadku pacjentów Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Porozumienie ściśle określa zasady i organizację tego typu działań. Ponadto wskazuje precyzyjną ścieżkę w przypadkach które wymagają pilnej interwencji. Proces leczenia będzie obustronnie koordynowany przez  lekarzy onkologów i specjalistów z naszej placówki.

W siemiatyckim Szpitalu będą także realizowane działania wspierające proces leczenia onkologicznego realizowanego w Siedleckim Centrum Onkologii.

To dobra wiadomość dla siemiatyckich pacjentów wymagających leczenia onkologicznego. Systemowe wsparcie doświadczonych onkologów będzie czynnikiem który znacznie przyspieszy proces diagnostyczny i decyzje dotyczące dalszej ścieżki leczenia.