Sobota z Profilaktyką

Zapraszamy na badania.

Starosta Siemiatycki Marek Bobel

i

Dyrektor SP ZOZ w Siemiatyczach Andrzej Szewczuk,

zapraszają mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego

do udziału w badaniach, w ramach akcji Sobota z Profilaktyką.

W sobotę 16 marca, w godzinach 9:00 – 18:00, w Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach, będzie możliwość skorzystania w dwóch rodzajów badań.

Kobiety z grupy wiekowej 45- 74 lata, mogą wykonać  mammografię w ramach profilaktyki raka piersi.

Do udziału w programie kwalifikują się Panie, które nie wykonywały badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub 12 miesięcy w przypadku osób u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki). (I piętro Pracownia Tomografii i Mammografii)

Mężczyźni od 45 roku życia będą mieli możliwość wykonania testu na krew utajoną w ramach profilaktyki raka jelita grubego. (II piętro Punkt Pobrań Alab)

Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 500 652 680, w godzinach  8:00 – 15.30, do 15 marca.

Nie jest wymagane skierowanie.

Obowiązuje limit miejsc, o zakwalifikowaniu na badanie zdecyduje kolejność zgłoszeń. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają materiały profilaktyczne i drobny upominek.

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Szybka i trafna diagnoza znacząco zwiększa szanse na całkowite wyleczenie.

Rak jelita grubego to trzeci pod względem częstotliwości występowania nowotwór u mężczyzn. Test na krew utajoną to badanie, które w przypadku pozytywnego wyniku, kwalifikuje pacjenta do dalszej diagnostyki.

Zachęcamy do udziału w badaniach.