Biała Sobota

Biała Sobota w Siemiatyczach. Zapraszamy na badania cytologiczne.

W sobotę 9 marca w Poradni Ginekologicznej w Przychodni Specjalistycznej SP ZOZ przy 11 Listopada odbędzie się Biała Sobota.

Panie z powiatu siemiatyckiego, w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie wykonywały cytologii w ramach NFZ, będą mogły skorzystać z badań cytologicznych oraz profilaktycznej porady lekarskiej.

Od godziny 9:00 do 14:00  do dyspozycji pań będą dwie doświadczone położne oraz lekarz.

Aby wziąć udział w badaniach, należy zarejestrować się pod numerem telefonu: 500 652 680, najpóźniej do 8 marca. Obowiązuje limit 30 miejsc.

Badania odbędą się w ramach tak zwanej Białej Soboty, co stanowi duże ułatwienie dla osób aktywnych zawodowo, które na co dzień nie znajdują czasu na kontakt z lekarzami.

Organizatorem akcji jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siemiatyczach we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach oraz Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach.

Rak szyjki macicy to jeden z częstszych nowotworów występujących u kobiet. Na wczesnym etapie jest wyleczalny w ponad 99% przypadków. Niewykryty i nieleczony może prowadzić do śmierci. Dlatego każda kobieta po 25 r. ż. powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badania cytologiczne. 

Biała Sobota, badania cytologiczne.