Dofinansowanie dla SP ZOZ w Siemiatyczach na instalację fotowoltaiczną z magazynem energii

W dniu dzisiejszym Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym oraz Wicemarszałek Wiesława Burnos podpisali z Dyrektorem SP ZOZ w Siemiatyczach Andrzej Szewczuk umowę o dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii na potrzeby własne SP ZOZ w Siemiatyczach”.

Inwestycja realizowana jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027, Priorytet II: Region przyjazny środowisku, Działanie 02.04 Energia odnawialna.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 858 683,78 zł, z czego 558 144,44 zł stanowi dofinansowanie ze środków Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027.

Projekt zakłada wdrożenie rozwiązania opartego na odnawialnych źródłach energii, którego główną ideą jest ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej poprzez jej wytwarzanie na potrzeby własne SP ZOZ w Siemiatyczach.

Inwestycja obejmuje budowę instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii oraz systemem zarządzania, co pozwoli zwiększyć efektywność energetyczną obiektu.

Realizacja przedsięwzięcia wpisuje się w szersze działania na rzecz zwiększenia udziału OZE, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz redukcji negatywnego wpływu energetyki na środowisko.

Planowany czas realizacji inwestycji wynosi 6 miesięcy.